Home   Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki

  Telstar

      Wcześniejsza nazwa - Komet-Band. Zespół muzyczny utworzony przez Andrzeja Kadłuczkę w 1961 r. grający muzykę instrumentalną w szczególności utwory angielskiej grupy The Shadows. Lokum w klubie "Oaza" przy Krakowskiej Fabryce Kabli.
         Spośród wielu ankietowanych, krakowskich zespołów jako jedyny wybrany grał przez pewien okres w klubie Pod Jaszczurami. W różnych składach istniał do 1968 r. Rozwiązany przez założyciela po odejściu Andrzeja Zauchy do Dżambli.Specjalne podziękowania za poniższy materiał dźwiękowy do uzyskania którego przyczynili się: Stanisław Socha, Michał Owczarek i Janusz Cholewa
Brak flash player'a / flash player not found
 
Rok 1962 - 1965

Kliknij aby powiększyć


Andrzej Kadłuczka Szwagry   i   The Shadows
         Zdarzyło się, że Marek Jamrozy z zespołu Szwagry musiał odejść do wojska. Zdarzyło się także, że zespół Szwagry miał zagrać w Sali Kongresowej w Warszawie na koncercie razem z angielskim zespołem gitarowym The Shadows. Szczęście dopisało Andrzejowi Kadłuczce z grupy Telstar , który w tym czasie zastępował Marka Jamrozego, gitarzystę solowego zespołu Szwagry.
        Wirtuozowi gry utworów The Skadows - Markowi Jamrozemu - brakło 2 miesiące do spotkania live z tymi, których utwory grał z wielką pasją w bardzo znanym wówczas w Krakowie zespole - Czarne Koty.

         Zespół Szwagry wystąpił w pierwszej części koncertu - przed The Shadows - w dniu 11.10.1965r.
        W drugiej części koncertu Szwagry mogły podziwiać wzmacniacze Vox i gitarki Burns oraz niepowtarzalne brzmienie The Shadows . Zdarzenie to udokumentowane jest materiałami poniżej.


Rok 1965